Regały przepływowe

Przechowywaniu towarów w popularnym systemie FIFO (czyli „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”) służą szczególnie dobrze regały przepływowe – nowy typ regałów wjezdnych. Sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie przechowuje się materiały często przybywające do magazynu i opuszczające go. Są to na przykład towary o niedługim czasie przydatności do użycia lub spożycia, jak leki i żywność. Regały przepływowe sprawdzą się też w branży motoryzacyjnej lub dystrybucyjnej – wszędzie, gdzie liczy się sprawność działania i wygoda obsługi towarów.

Dużym plusem tego typu regałów są rolki, umożliwiające przesuwanie się przedmiotów zgodnie z zasadą grawitacji. Towary położone na półkach jako pierwsze same przesuwają się na koniec regału, skąd można je wyciągnąć. Rolki są dostosowane do wytrzymywania określonych obciążeń – istnieją różne ich typy, aż do takich, które znoszą obciążenie do 1200 kg. Zdecydowanie się na regały przepływowe nie wyklucza też zastosowania korzystniejszego w pewnych sytuacjach systemu LIFO.

Dzięki regałom przepływowym można wyeliminować utrudnienia związane z załadunkiem palet i znacznie usprawnić pracę wykonywaną w magazynie. Pozwalają także na zwiększenie powierzchni magazynowej i lepsze wykorzystanie dostępnego pomieszczenia. Na każdym regale można składować towar innego typu, a dzięki konstrukcji z zastosowaniem rolek przenoszenie towarów wymaga włożenia mniejszego wysiłku. Regały przepływowe są więc nowoczesnym sposobem na zaplanowanie magazynu zgodnie z bieżącymi potrzebami firmy.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Posiadamy blisko 25-letnie doświadczenie na rynku systemów składowania i akcesorii do magazynu
Jako jedna z niewielu firm w branży proponujemy bardzo bogaty asortyment produktów.
Oferujemy całą gamę regałów paletowych i półkowych, regały wspornikowe, podesty, systemy transportu bliskiego,

Powiązane wpisy